Leadership Team

 

Mrs Jacqui Johnson

Headteacher

Mrs Gemma Harvey

Deputy Head

Miss Louisa Broad

Assistant Head

Phase Leaders

 

Mrs Emma Ramm

Phase Leader for EY & KS1

Reception Classes

 

Mrs Christa Margieson

Riley Class Teacher

Mrs Emma Ramm

Kandinsky Class Teacher

Mrs Alison Taplin

Teaching Assistant

Mrs Jayne Franks

Teaching Assistant

Year 1 Classes

 

Miss Emily Print

Kahlo Class Teacher

Miss Holly Kaye

Klimt Class Teacher

Mrs Michelle Stanley

Teaching Assistant

Mrs Karen Porter

Teaching Assistant

Year 2 Classes

 

Mrs Hannah Williams

Van Gogh Class Teacher

Miss Lydia Else

Monet Class Teacher

Mrs Jane Lancaster

Teaching Assistant

Mrs Victoria Farenden

Teaching Assistant

Year 3 Classes

 

Mrs Caroline Reid

Moore Class Teacher

Mrs Jana O'Brien

Michelangelo Class Teacher

Mrs Debbie Haynes

Teaching Assistant

Mrs Kate Crosskey

Teaching Assistant

Year 4 Classes

 

Miss Rebecca Brackley

Dali Class Teacher

Mrs Allison Pitt

Miro Class Teacher

Mrs Wendy Catlin

Teaching Assistant

Mrs Paula Smith

Teaching Assistant

Year 5 Classes

 

Mrs Kath Purr

Hockney Class Teacher

Miss Naomi Mordecai

Wisdom Class Teacher

Mrs Nya Fraser

Teaching Assistant

Mrs Cara Archer

Teaching Assistant

Miss Saffron Oliver

Teaching Assistant

Year 6 Classes

 

Miss Louisa Broad

Swoon Class Teacher (AM)

Mrs Christine Hambrook

Swoon Class Teacher (PM)

Mr Richard Amery

Banksy Teacher

Mrs Jo Brown

Teaching Assistant

Mrs Claire Stevens

Teaching Assistant

Mrs Jessica Adamson

Teaching Assistant

School Nurture Buddy

 

Bing Johnson

PPA Cover & Teaching Assistants

Inclusion Team

 

Mrs Gemma Harvey

Deputy Head & Inclusion Lead/SENCo

Mrs Caroline Grant

Senior Inclusion Co-ordinator

Mrs Emma Mudge

Family Worker

Mrs Julie Forde

SEN Assistant

Mrs Lindsey Green

SEN Assistant

Mrs Debbie Langman

SEN Teaching Assistant

Mrs Carrie Brown

SEN Teaching Assistant

Mrs Alexandra Waker

SEN Teaching Assistant

Office and Site Staff

 

Miss Helle Andersen

Finance Officer

Mrs Jodie Rush

Office Administrator

Miss Mikhaela Goodman

Apprentice Office Support

Mr Dean Johnson

Site Supervisor

Donna Wade

Clerical Assistant

Lunchtime Supervisors

 

Mrs Justine Wooff

Miss Sharon Carter

Miss Saffron Oliver

Mrs Sharon David

Miss Jade Carter

Ms Tina Chattaway

Mrs Victoria Farenden

Lunchtime Supervsior

Mrs Karen Porter

Lunchtime Supervsior

Mrs Marie Rowell

Orchards Wrap Around Care

 

Mrs Haynes

Club Manager

Mrs Taplin

Deputy Club Manager

Mrs Stanley

Club Assistant

Mrs Smith

Club Assistant

Ms Fraser

Club Assistant

Miss Carter

Club Assistant

Mrs Franks

Club Assistant

Mrs David

Club Assistant