Leadership Team

 

Mrs Jacqui Johnson

Headteacher

Mrs Gemma Harvey

Deputy Head

Mrs Jo Kane

Assistant Head

Phase Leaders

 

Mrs Emma Ramm

Phase Leader for EY & KS1

Mrs Victoria Keown

Phase Leader for KS2

Reception Classes

 

Mrs Christa Margieson

Riley Class Teacher

Mrs Alison Taplin

Riley Class Teaching Assistant

Mrs Emma Ramm

Kandinsky Class Teacher

Mrs Jayne Franks

Kandinsky Class Teaching Assistant

Year 1 Classes

 

Mrs Allie Pitt

Kahlo Class Teacher

Miss Ridha Rashid

Kahlo Class Teaching Assistant

Ms Gerbrigje Taekema

Klimt Class Teacher

Mrs Michelle Stanley

Klimt Class Teaching Assistant

Year 2 Classes

 

Mrs Hannah Moriarty

Van Gogh Class Teacher

Mrs Jane Lancaster

van Gogh Class Teaching Assistant

Mrs Arlena Green

Monet Class Teacher

Mrs Debbie Haynes

Monet Class Teaching Assistant

Year 3 Classes

 

Mrs Catherine Scott

Michelangelo Class Teacher (AM)

Mrs Jo Ransome

Michelangelo Class Teacher (PM)

Mrs Cara Archer

Michelangelo Class Teaching Assistant

Mrs Caroline Reid

Moore Class Teacher

Ms Kate Green

Moore Class Teaching Assistant

Year 4 Classes

 

Mr Richard Amery

Miró Class Teacher

Mrs Claire Stevens

Miró Class Teaching Assistant

Miss Rebecca Brackley

Dali Class Teacher

Miss Georgina Salaman

Dali Class Teaching Assistant

Mr Harry Norton

Dali Class Teaching Assistant (Friday)

Year 5 Classes

 

Mrs Nya Fraser

Wisdom Class Teaching Assistant

Mrs Victoria Keown

Wisdom Class Teacher

Mrs Kath Purr

Hockney Class Teacher

Mrs Wendy Catlin

Hockney Class Teaching Assistant

Year 6 Classes

 

Miss Louisa Broad

Swoon Class Teacher

Mrs Paula Smith

Swoon Class Teaching Assistant

Mrs Jo Kane

Banksy Class Teacher (AM)

Mrs Christine Hambrook

Banksy Class Teacher (PM)

Mrs Jo Brown

Banksy Class Teaching Assistant

School Nurture Buddy

 

Bing Johnson

PPA Cover

 

Mr Martin Baglee

Music Teacher

Inclusion Team

 

Mrs Gemma Harvey

Deputy Head & Inclusion Lead

Mrs Caroline Grant

Senior Inclusion Co-ordinator

Mrs Emma Mudge

Family Worker

Mrs Julie Forde

SEN Assistant

Mrs Lindsey Green

SEN Assistant

Mrs Debbie Langman

SEN Teaching Assistant

Mrs Lindsay Nicklin

SEN Teaching Assistant

Mrs Carrie Brown

SEN Teaching Assistant

Mrs Alexandra Waker

SEN Teaching Assistant

Teaching Assistants

 

Office and Site Staff

 

Mrs Michelle Lathe

Personnel Officer

Miss Helle Andersen

Finance Officer

Mrs Jodie Rush

Office Administrator

Mr Dean Johnson

Site Supervisor

Miss Mikhaela Goodman

Apprentice Office Support

Lunchtime Supervisors

 

Mrs Justine Wooff

Miss Sharon Carter

Mrs Nyree Jenkins

Miss Saffron Oliver

Mrs Sharon David

Miss J Carter

Mrs K Yousuf

Ms Tina Chattaway

Orchards Wrap Around Care

 

Mrs Haynes

Club Manager

Mrs Taplin

Deputy Club Manager

Mrs Stanley

Club Assistant

Mrs Langman

Club Assistant

Mrs Smith

Club Assistant

Ms Fraser

Club Assistant

Miss Carter

Club Assistant

Mrs Franks

Club Assistant

Mrs David

Club Assistant